Skip to content

PRZEBUDOWA I ROZBUDOWA
SALONU SPRZEDAŻY SAMOCHODÓW MAREK SUZUKI I MITSUBISHI
Gdańsk-Rudniki, ul. Miałki Szlak 4/8
Wybudowana w roku 2001 wiata na samochody używane została zmieniona w salon sprzedaży samochodów marek Suzuki i Mitsubishi, który w roku 2011 został nadbudowany o jedną kondygnację i rozbudowany w głąb działki. Od frontu na obu kondygnacjach zlokalizowano salony sprzedaży. Od zaplecza na parterze powstał serwis naprawczy, a na piętrze część biurowa.
Jest to trzecia przebudowa tego obiektu, który od swoich początków przeszedł głęboką metamorfozę, całkowicie zrywając kontakt z sąsiednim obiektem, z którym na początku stanowił całość. To rozwiązanie, niezbyt szczęśliwe dla widoku pierzei od strony ul. Elbląskiej, jest wynikiem konieczności stopniowego dostosowywania budynku do wymogów sprzedaży marek Suzuki i Mitsubishi.
W trakcie przebudowy parter zachował swój dotychczasowy wygląd. Na piętrze zastosowano przezroczystą fasadę szklaną. Krańcowy (zachodni) segment budynku nie został nadbudowany. Nie pozwoliły na to kuriozalne zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który w tym miejscu przewiduje budowę drogi. Wnętrze budynku zaprojektowano zgodne z wymogami marek.

zobacz więcej: www.motorcentrum.pl

AUTORZY PROJEKTU
architektura – arch. Katarzyna Rembarz
konstrukcja – inż. Bogdan Konieczny

DANE LICZBOWE
powierzchnia zabudowy 879,9 m2
powierzchnia netto 1 601,0 m2

PROJEKT 2010-2011
REALIZACJA 2011